BITCOIN EYES $14K AS US DOLLAR BREAKS BELOW CLASSIC SUPPORT

Bitcoin wciśnięty wyższy w środę po znalezieniu wiarygodnego wsparcia na 10.500 dolarów.
Ten ruch do góry nogami pojawił się, gdy indeks dolara amerykańskiego załamał się poniżej klasycznego wsparcia linii trendu, które pojawiło się w 2011 roku.
Z greenback wyznaczającym nowe cele w oparciu o parametry techniczne, Bitcoin mógł rozszerzyć swoje zyski jeszcze bardziej, ponieważ postrzega 14.000 $retest.
Bitcoin wspiął się wyżej podczas środowej sesji giełdowej, ponieważ popyt na alternatywne bezpieczne przystanie pozostawał silniejszy wobec nierentownego dolara amerykańskiego.

Krypto waluta benchmarkowa wzrosła o 5 procent, osiągając poziom 11 756,75 dolarów (dane z Coinbase). Jej wzrost nastąpił po rekordowym wzroście na rynku złota, gdzie metal szlachetny wzrósł jeszcze bardziej po przełamaniu kamienia milowego o wartości 2.000 dolarów. Ogólnie rzecz biorąc, rajd w skąpych aktywach ilustrował obawy inwestorów przed inflacją.

bitcoin, krypto waluta, btcusd, xbtusd, btcusdt, krypto
BTC/USD rośnie w środę, ponieważ dolar amerykański nadal spada. Źródło: TradingView.com

Luca Paolini, główny strateg w Pictet Asset Management, powiedział w oświadczeniu dla FT, że inwestorzy zachowują ostrożność po rajdzie giełdowym po marcu.

14 BTC i 95.000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
Uważała, że wyceny na Wall Street są przeciążone, ponieważ „ryzyko zysków pozostaje na minusie.“ Zauważyła również, że obawy przed masową korektą wysłały inwestorów szukających bezpieczeństwa na rynku obligacji, który sam w sobie jest jeszcze droższy i oferuje najgorszy zysk od dwóch dekad.

WIĘCEJ SPADKÓW DLA NAS DOLARA

Tymczasem ostatni spadek wartości dolara sugeruje, że inwestorzy nie chcą parkować swojego kapitału na greenback. Jednym z powodów jest otwarta polityka Fed w zakresie łagodzenia skutków kryzysu, z liberalnym celem inflacyjnym na poziomie 2 procent, oraz pakiety stymulacyjne Kongresu USA o wartości bilionów dolarów, które spychają Greenback na nadpodażowe terytorium.

To zniosło apel o złoto jako kolejny najlepszy czynnik dywersyfikujący. W międzyczasie Bitcoin tylko kasuje swoją dekadencką narrację „safe-haven“.

Poziomy techniczne na wykresie indeksu dolarowego również pokazują, że w nadchodzących tygodniach koszyk będzie zmierzał w kierunku jeszcze słabszej trajektorii.

my indeks dolarowy, dxy, bodziec
Indeks dolarowy łamie się poniżej klasycznego wsparcia linii trendu. Źródło: TradingView.com

DXY w lipcu 2020 r. przełamał trend wsparcia, który powstrzymywał go od wydłużania się niedźwiedziej tendencji od 2011 roku. Indeks potwierdził załamanie poprzez dalsze obniżanie się przy odpowiednich wolumenach. Przyspieszająca wyprzedaż w stosunku do pakietu stymulacyjnego i słabe dane o bezrobociu wskazują na jego dalszy spadek do poziomu 91,51.
Ten sam poziom wsparcia przyczynił się do wyższego poziomu DXY we wrześniu 2017 roku. W związku z tym presja na sprzedaż może zacząć spadać w pobliżu znanego dolnego progu cenowego.

BITCOIN DO 14 TYS. DOLARÓW

Dla Bitcoina, krótkoterminowa niedźwiedzia perspektywa dolara może oznaczać wydłużony ruch byka w kierunku 14.000 dolarów, poziom zbliżony do jego wysokości w 2019 roku.
Scott Melker, analityk kryptocurrency, zauważył podobną odwrotną korelację między Bitcoinem a indeksem dolara amerykańskiego, zauważając, Immediate Edge że dla kryptocurrency okazałaby się ona „szalenie bycza“.

indeks dolara, dxy, bodziec
Indeks dolarowy łamie się poniżej swojego dekadenckiego kanału wznoszącego. Źródło: TradingView.com

„Jest wcześnie na miesięczną świecę, za wcześnie na osądzanie“, powiedział pan Melker. „To powiedziawszy, dolar wygląda na gotowego do skoku ze zbocza góry. To byłoby szalenie bzdurne dla BTC.“